Вас вітає mr.Shpock Вівторок, 19.03.2024, 07:53
Вітаю Вас Гість | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

0
Меню сайту

Форма входу

Реклама google

Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38

Реклама


  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Общий форум » Поезія » Різдво на Волині
Різдво на Волині
марьяна2012Дата: Середа, 16.01.2013, 09:45 | Сообщение # 1
Рядовий
Группа: Пользователи
Сообщений: 3
Репутация: 0
Статус: Offline
Галина Кундік, с. Великий курінь, волинська область
Різдво на Волині

Велике щастя - зібратися в батьківській хатині на Різдво. Моя Любешівщина, окраїна синьоокої Волині, має свої традиції святкування. У святвечір, для прикладу, у нас не колядують. І в гості теж не ходять, оскільки це, певно, найважливіше сімейне свято в році. Кожна родина збирається за багатою вечерею: на столі сіно, зверху - вишита або ткана скатертина з бабусиної скрині й, звісно, дванадцять страв. Усе обов'язково пісне. У меню традиційно входять хліб, узвар, вино й - куди без неї! - кутя, яку бабуся до столу везе на санчатах, і далі все, чим сім'я багата. Перед тим як приступати до куті, кличемо Мороза: «Мороз, Мороз, ходи до нас кутю їсти! А не прийдеш тепер, то не йди і в четвер!» Мається на увазі, що якщо сильних морозів і великих снігів не буде взимку, то нехай не буде їх і навесні.
Обов'язково в кінці вечері всі ставлять свої ложки в кутю й залишають її на столі, щоб почастувати померлих родичів. Хороша прикмета: якщо жодна ложка за ніч не впаде - це означає, що всі зустрінемося за цим столом і наступного року. А вже різдвяного ранку маленькі хлопчики ходять до родичів посівати пшеницею. Кажуть, що першим до оселі повинен увійти саме хлопчик: тоді сім'я буде щасливою. І всі три дні вже люди відвідують одне одного, вітаючись: «Христос рождається!», а у відповідь лунає: «Славімо Його!»

Прочитано тп взято зі сторінок чудового та молодіжного журналу «Дніпро».
 
Форум » Общий форум » Поезія » Різдво на Волині
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:
Чатик


Пошук

Погода
Погода в Украине


Перевір годинник


Реклама google

Copyright Shpock © 2024

Besucherzahler rusian brides
счетчик посещений